Sk
En
Pl

Dávkovanie

Doporučené dávkovanie (HYALUTIDIN® EC AKTIV)

HCK sa vyrába iba z prírodných produktov. Ako doplnok výživy nahradí nedostatok kyseliny hyalurónovej a chondroitinsulfátu v organizme. Toho sa dá jednoducho dosiahnuť požitím:

30 ml denne pre všetky kategórie koní
20 ml denne pre všetky kategórie pony, žriebät a mladých koní

pred ranným kŕmením alebo spolu s kŕmením a to po dobu minimálne 30 dní nepretržite

V prípadoch starších zvierat s dlhotrvajúcimi problémami s pohybom a zväčšenou bolestivosťou či výrazne namáhaných zvierat v športovom vyťažení a s týmto spojeným vyšším zaťažením a opotrebovaním pohybového aparátu, sa pre prvých desať dní odporúča zvýšiť dávkovanie na :

50 ml (resp. 30 ml u pony).

Na základe vyššie uvedeného príjmu ide o doplňovanie zásoby chondroprotektívnych látok v organizme. V závislosti na stupni poškodenia kĺbových tkanív a na zaťažení kĺbu môže uvedená saturácia čiže doplňovanie depozitu kyseliny hyalurónovej a chondroitínu trvať rozdielnu dobu. Samozrejme sa účinok neprejaví hneď, pretože zásoba kyseliny hyalurónovej a chondroitínu musí byť najskôr ďalej doplnená. Už po druhom týždni denného podávania môžeme pozorovať u zvierat začínajúcu úľavu od bolesti – väčšia chuť do práce, zlepšená pohyblivosť, rýchlejšie uvoľnenie pri opracovaní a väčšia ohybnosť. V priebehu nasledujúceho obdobia sa tieto zlepšenia stávajú viac a viac zrejmými, s občasnými výkyvmi v závislosti na počasí a namáhaní kĺbov.

Obyčajne na konci štvortýždenného podávania HCK je väčšina artritických bolestí či ťažkostí znížená na ľahko znesiteľnú úroveň alebo úplne zmizne. V niektorých prípadoch sa ale v závislosti na jedincom nahromadených požiadavkách a na namáhaní kĺbov podávanie HCK musí predĺžiť na šesť až osem týždňov, dokedy nie je u zvieraťa dosiahnutá dostatočná úľava od bolesti a tým zlepšenie pohyblivosti.

Len čo je pohyblivosť do veľkej miery zlepšená a úľava od bolesti je znateľná, efekt pre jednotlivca potrvá bez užívania HCK rozdielnu dobu, obvykle tri až štyri mesiace, predovšetkým v závislosti na namáhaní kĺbov. Hneď ako sa ťažkosti zvieraťa opäť začnú prejavovať, odporúčame denne užívať doplnok HCK po dobu ďalších štyroch týždňov. Pravidelným užívaním doplnku HCK v období ťažkostí plus užívaním s prestávkami môžeme potlačiť a zastaviť bolestivosť spôsobenú artrózou a podstatne zvýšiť pohyblivosť, uvoľnenie a ohybnosť pohybového aparátu všetkých športových a pracovných kategórií koní a pony.

Akostné zloženie prípravku:

Roztok farmakologicky čistej vody s Hyaluron-Chondroitin-Komplexom (HCK), Invertný cukor, Vitamín E ako DL-alfa-tokoferolacetát, konzervačná látka sorbát-draselný (E202)

Tabuľka výživovej hodnoty V 100 ml V 30 ml (denná dávka kôň) V 20 ml (denná dávka pony)
Energetická hodnota 820 kJ / 195 kcal 24,6 kJ / 58,5 kcal 16,4 kJ / 39,0 kcal
Bielkovina 0,0 g 0,0 g 0,0 g
Sacharidy 45,0 g 13,5 g 9,0 g
Tuky 0,0 g 0,0 g 0,0 g
Vitamín E 50,0 mg 15,0 mg 10,0 mg
Hyaluron-Chondroitin-Komplex 2.500,0 mg 750,0 mg 500,0 mg

Pri výrobe výživového doplnku “HYALUTIDIN® EC AKTIV” je striktne dodržovaný daný výrobný postup, prvotriedna kvalita vstupných surovín. To všetko je pravidelne kontrolované v rámci celého výrobného procesu nielen výrobcom, ale i Štátnym veterinárno-potravinárskym kontrolným úradom SRN.

HCK v prípravku “HYALUTIDIN® EC AKTIV” – to je jedinečná výživa pre kĺby, dodávaná v tekutej forme ako tonikum. Tonikum je konzervované invertným cukrom (syntetickým medom Glukóza-Fruktóza), je ľahko stráviteľné, kone i pony ho veľmi rady a s chuťou prijímajú. Navyše pôsobí s efektom energetického doplnku.

Vhodnosť užívania HCK v prípravku “HYALUTIDIN® EC AKTIV” odporúčame najmä:

 • všetkým žriebätám od troch mesiacov veku na posilnenie a podporu zdravého vývinu pohybového aparátu
 • všetkým mladým koňom a pony ako podporu funkcie pred začatím výcviku
 • všetkým športovým a dostihovým koňom pred začatím sezóny a v jej priebehu podľa veľkosti zaťaženia
 • všetkým športovým a jazdeckým pony pred začatím sezóny a v jej priebehu podľa veľkosti zaťaženia
 • všetkým pracovným plemenám koní, starším koňom na predĺženie dĺžky aktívneho veku
 • všetkým koňom po zranení či prekonanej operácii pohybového aparátu

Upozornenie pre spotrebiteľov:

 • Výrobok neobsahuje žiadne látky, ktoré by mohli byť považované za doping koní. Jeho podávanie je bezpečné a neobmedzené v priebehu celoročnej športovej prípravy i v priebehu pretekov.
 • Neprekračujte doporučenú dennú dávku.
 • Výživový doplnok nie je určený ako náhrada vyváženej a pestrej stravy.
 • Ukladajte mimo dosahu detí.
 • Spotrebovať do doby minimálnej trvanlivosti.
 • Mierne zakalenie nie je chybou, pred použitím fľašu pretrepať.

Záverom

Veríme, že s naším výrobkom budete spokojní a že sa k nám budete stále vracať. Taktiež by sme uvítali, keby ste na základe spokojnosti s týmto naším výrobkom informovali svojich blízkych, známych a proste všetkých, ktorí majú zvieratá s problémami pohybového aparátu alebo chcú predĺžiť dĺžku športovej kariéry a aktívneho veku svojich zverencov.

Za prejavenú dôveru Vám všetkým ďakuje kolektív vedecký, výrobný a distribučný.